Се прикажуваат сите 29 резултати

Странично мени
Прикажи 32 40 48
-36%
Затвори

Love and Voice – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на "Voce Viva" Valentino
-36%
Затвори

Debut – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Lancome "Idole"
 • Главни ноти - Бергамот , Круша
 • Средни ноти - Турска роза , Јасмин , Роза
 • Основни ноти - Бел мошус , Ванила
 • Доминантна нота - Круша
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Villea – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Hugo Boss " Boss Alive"
-36%
Затвори

Le’Chel Madame – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Chanel "Coco Mademoiselle L’Extrait"
 • Главни ноти - Kалабриски бергамот , Сицилијански портокал
 • Средни ноти - Ориентален јасмин , Роза
 • Основни ноти - Бел мошус , Ванила од Реунион , Ветиверија од Хаити , Индонезиски пачули
 • Доминантна нота - Роза
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Charme – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Chloé "Chloé"
 • Главни ноти - Божур , Личи , Фрезија
 • Средни ноти - Магнолија , Момина солза , Роза
 • Основни ноти - Кедар од Вирџинија , Килибар
 • Доминантна нота - Роза
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

C’est la vie – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Lancôme "La vie est belle"
 • Главни ноти - Круша , Црна рибизла
 • Средни ноти - Цвет од портокал , Јасмин , Перуника
 • Основни ноти - Ванила , Пачули , Пралина , Тонка зрна
 • Доминантна нота - Пралина
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Anathea – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Paco Rabanne "Olympéa"
 • Главни ноти - Ѓумбиров цвет , Зелена мандарина , Јасмин
 • Средни ноти - Сол , Ванила
 • Основни ноти - Кашмир , Сандаловина , Сив килибар
 • Доминантна нота - Ванила
 • Годишно време - Есенски
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Le’Chel Fresh – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Chanel "Chance Eau Fraiche"️
 • Главни ноти - Лимон , Кедар
 • Средни ноти - Воден зумбул , Јасмин , Розов бибер
 • Основни ноти - Бел мошус , Ветиверија , Килибар , Пачули , Перуника , Тик
 • Доминантна нота - Лимон
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Savoir Nuit – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Versace "Crystal Noir"
 • Главни ноти - Бибер , Ѓумбир , Зелено јаболко , Кардамон , Лимон , Нане
 • Средни ноти - Цвет од портокал , Амброксан , Тонка зрна , Божур , Гарденија , Здравец , Кокос
 • Основни ноти - Ванила , Ветиверија , Дабов мов , Кедар , Мошус , Сандаловина , Смола
 • Доминантна нота - Ванила , Кокос
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Day&Night Way Of Life – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Dolce&Gabbana "The Only One"
 • Главни ноти - Бергамот , Љубичица , Портокал
 • Средни ноти - Цвет од портокал , Круша , Кафе , Перуника , Роза
 • Основни ноти - Ванила , Карамел , Пачули
 • Доминантна нота - Карамел
 • Годишно време - Есенски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Anathea Fresh – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa Aqua"
 • Главни ноти - Бергамот , Водни ноти , Масло од горчлив портокал
 • Средни ноти - Ѓумбиров цвет
 • Основни ноти - Ванила , Кашмирово дрво , Килибар , Сол
 • Доминантна нота - Ванила
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Yes – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Christian Dior "Joy by Dior"
-36%
Затвори

Day&Night Light Intense – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Dolce&Gabbana "Light Blue"
 • Главни ноти - Јаболко , Сицилијански лимон
 • Средни ноти - Бамбус , Бела роза , Јасмин
 • Основни ноти - Кедар , Килибар , Мошус
 • Доминантна нота - Лимон
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

White Effect – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Elizabeth Arden "White Tea"
 • Главни ноти - Мандарина , Морски ноти , Мускатна жалфија , Папрат
 • Средни ноти - Мате чај , Бела перуника , Бел чај
 • Основни ноти - Килибар , Семе од амбрета , Тонка зрна , Егзотични дрва
 • Доминантна нота - Бел чај
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

DCNA Women – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на DKNY "Be Delicious"
 • Главни ноти - Грејпфрут , Краставица , Магнолија
 • Средни ноти - Бел килибар , Сандаловина
 • Основни ноти - Јаболко , Љубичица , Момина солза , Роза , Тубероза
 • Доминантна нота - Зелено јаболко
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Los Angeles – Eau de Parfum 80 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Thierry Mugler "Angel"
 • Главни ноти - Капини , Мед , Слатки овошки , Хелионал
 • Средни ноти - Чоколадо , Карамел , Кумарин
 • Основни ноти - Ванила , Мошус , Пачули
 • Доминантна нота - Темно чоколадо
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Escalation Ice Kiss – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Escada "Island Kiss"
 • Главни ноти - Манго , Маракуја , Портокал
 • Средни ноти - Дива роза , Магнолија , Праска
 • Доминантна нота - Манго
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Desso Mon Amie – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Hugo Boss "Ma Vie Pour Femme"
 • Главни ноти - Кактусов цвет
 • Средни ноти - Фрезија , Јасмин , Роза
 • Основни ноти - Дрвени ноти , Кедар
 • Доминантна нота - Кактусов цвет
 • Годишно време - Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Desso Everyday – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Hugo Boss "Jour Pour Femme"
 • Главни ноти - Бели цвеќиња , Лимета , Цвет од грејпфрут
 • Средни ноти - Фрезија , Анамска рака , Момина солза
 • Основни ноти - Бела бреза , Килибар
 • Доминантна нота - Бели цветови
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Opal Glamour – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Yves Saint Laurent "Black Opium"
 • Главни ноти - Круша , Розов бибер , Цвет од портокал
 • Средни ноти - Јасмин , Кафе
 • Основни ноти - Ванила , Кедар , Пачули
 • Доминантна нота - Ванила
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Lettre Noir – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Lancôme "La Nuit Trésor"
 • Главни ноти - Бергамот , Круша , Мандарина
 • Средни ноти - Маракуја , Јагода , Ванила , Роза
 • Основни ноти - Пачули , Темјан , Папирус , Личи , Кумарин
 • Доминантна нота - Пралина
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Desso Glamour – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Hugo Boss "The Scent for Her"
 • Главни ноти - Праска , Фрезија
 • Средни ноти - Османтус
 • Основни ноти - Какао
 • Доминантна нота - Праска
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

C’est la vie Bouquet – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Lancôme "La vie est belle L’eau de Toilette Florale"
 • Главни ноти - Бергамот , Лисја од црна рибизла , Розов бибер , Фрезија
 • Средни ноти - Јасмин , Љубичица , Магнолија , Мимоза , Османтус , Роза
 • Основни ноти - Килибарно дрво , Мошус , Пачули , Перуника
 • Доминантна нота - Црна рибизла
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Ardagio No More The Same – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Giorgio Armani "Code Cashmere"
 • Главни ноти - Арапски јасмин , Цвет од портокал
 • Средни ноти - Хелиотроп , Бадемово млеко , Перуника
 • Основни ноти - Кожа , Пачули , Темјан
 • Доминантна нота - Бадемово млеко
 • Годишно време - Зимски
 • Дневен/Ноќен - Ноќен
-36%
Затвори

Primavera – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Guerlain "Aqua Allegoria Pamplelune"
-36%
Затвори

Charme Diamonde – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Chloé "Nomade"
 • Главни ноти - Бергамот , Лимон , Портокал , Мирабел слива
 • Средни ноти - Фрезија , Јасмин , Праска , Роза
 • Основни ноти - Дабов мов , Килибар , Мошус , Пачули , Сандаловина
 • Доминантна нота - Мирабел слива
 • Годишно време - Пролетен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Le’Chel 4 You – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Chanel "N°5 Eau Première"
 • Главни ноти - Алдехиди , Иланг-иланг , Морски ноти , Нероли , Портокал , Црвена мандарина
 • Средни ноти - Бибер , Јасмин , Кедар , Мајска роза , Нероли
 • Основни ноти - Бел мошус , Бурбон ванила , Ванила , Ветиверија , Сандаловина , Смола , Тонка зрна
 • Доминантна нота - Иланг-иланг , Портокал
 • Годишно време - Пролетен , Летен
 • Дневен/Ноќен - Дневен
-36%
Затвори

Mon Succès – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
-36%
Затвори

Good Life – Eau de Parfum 100 ml.

895 ден со ДДВ
Мириса Слично на Carolina Herrera Good Girl