Органска  нега на лице од брендовите: BEN & ANNA, RECIPES OF BABUSHKA AGAFIA, PULPE DE VIE, PLANETA ORGANICA, DR.KONOKA’S, TRUE ALCHEMY, ORGANIC SHOP, NATURA SIBERICA, LAVERA, URTEKRAM, NOVEXPERT, ORGANIC KITCHEN.
———————————
Organska kozmetika za nega na lice od brendovite: BEN & ANNA, RECIPES OF BABUSHKA AGAFIA, PULPE DE VIE, PLANETA ORGANICA, DR.KONOKA’S, TRUE ALCHEMY, ORGANIC SHOP, NATURA SIBERICA, LAVERA, URTEKRAM, NOVEXPERT, ORGANIC KITCHEN.

Се прикажуваат 1–32 од 48 резултати

Странично мени
Прикажи 32 40 48
Затвори

KURIL TEA / MOISTURIZING ХИДРАТАНТЕН ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 100 МЛ.

605 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА ХИДРОЛАТ ОД КУРИЛСКИ ЧАЈ • СИБИРСКО МАСЛО ОД БОР • ВИТАМИН Е
Затвори

OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц – 30 МЛ.

360 ден со ДДВ
ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А
Затвори

FIRST WRINKLES / THE “RIDES” KILLER КРЕМА ПРОТИВ ПРВИ БРЧКИ

527 ден со ДДВ
ПРОТИВ БРЧКИ • ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ ВОДА ОД МАЛИНА И ЦРНА РИБИЗЛА • ЦВЕТ ОД АКАНТ • МАСЛО ОД ОПУНТИЈА
Затвори

RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125

710 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА ВОДА ОД ДОМАТ • ГРЕЈПФРУТ • ВОДА ОД ЛИМОНОВ БАЛСАМ
Затвори

OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ДНЕВНА КРЕМА СО SPF 20 – 50 МЛ.

520 ден со ДДВ
ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН
Затвори

CLEANSER FLUID / МАСЛО ЗА ЛИЦЕ СО “AHA” / “BHA” КИСЕЛИНИ – 3

505 ден со ДДВ
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА AHA КИСЕЛИНИ • BHA КИСЕЛИНИ • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА
Затвори

OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГЕТСКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

360 ден со ДДВ
СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН
Затвори

OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТНА КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ.

375 ден со ДДВ
РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • КОФЕИН
Затвори

SOPHORA JAPONICA / BALANCING МИЦЕЛАРЕН ЛОСИОН ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 150 МЛ.

520 ден со ДДВ
МАТ ЕФЕКТ • ПРОЧИСТУВАЊЕ ХАКАШКА СОФОРА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Затвори

SENSITIV / МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125 МЛ.

590 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС
Затвори

TRIO-ZINC / СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ – 7 МЛ.

915 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА ТРИ ВИДА НА ЦИНК • КИНЕСКА ШИСАНДРА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ
Затвори

MOISTURIZING / МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СУВА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 200 МЛ.

475 ден со ДДВ
ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ЕКСТРАКТ ОД БРДЕНКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА
Затвори

OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

375 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АХА КИСЕЛИНИ
Затвори

ACTIVES / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ И КОСА СО “INULIN” 5 % – 30 МЛ.

405 ден со ДДВ
ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ INULIN • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА
Затвори

CLEANSING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 200 МЛ.

520 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ ХИДРОЛАТ ОД ЖАЛФИЈА • ЕКСТРАКТ ОД ОРИГАНО • СИБИРСКА ОСКОРУША
Затвори

ACTIVES / СЕРУМ СО “AHA” КИСЕЛИНА 5,1% – 30 МЛ.

485 ден со ДДВ
ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА АЛФА ХИДРОКСИЛНИ КИСЕЛИНИ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА
Затвори

ANTI-OXIDANT / SEX ON THE PEACH МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА УМОРНА КОЖА – 20 МЛ.

360 ден со ДДВ
РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА ПРАСКА • ПУПКИ ОД БУКА • FUCOCERT®
Затвори

DETOX / MOJI’DETOX МАСКА ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ – 20 МЛ.

350 ден со ДДВ
РЕГЕНЕРАЦИЈА • ДЕТОКСИФИКАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ДИЊА • ДИВ МОРКОВ • FUCOCERT®
Затвори

FIRST WRINKLES / DAÏQUI’RIDES ANTI-AGEING МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 20

360 ден со ДДВ
ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА КИВИ • ДУЊА • OSILIFT® • ХИБИСКУС
Затвори

CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 50 МЛ.

370 ден со ДДВ
СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА ВОДА ОД АЈДУЧКА ТРЕВА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
Затвори

ACTIVES / СЕРУМ СО “ECTOIN” 2,0 % – 30 МЛ.

685 ден со ДДВ
ЗАШТИТА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ECTOIN • МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ
Затвори

ARALIA MANDSHURICA / ДНЕВНА КРЕМА ЗА СУВА КОЖА СО SPF-20 – 50 МЛ.

670 ден со ДДВ
ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ МАНЏУРСКА АРАЛИЈА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР
Затвори

NO PERFUME / АНТИАЛЕРГЕНСКА ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 50 МЛ.

605 ден со ДДВ
ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
Затвори

SOPHORA JAPONICA / DEEP CLEANSING МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО ГЛИНА ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 75 МЛ.

485 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ ХИДРОЛАТ ОД ХАКАШКА СОФОРА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • БЕЛА ГЛИНА
Затвори

BALANCING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 200 МЛ.

290 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА СЕМЕ ОД 'РЖ • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД АМАРАНТ
Затвори

MOISTURIZING / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА – 200 МЛ.

290 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА ВОДА ОД РОЗА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА
Затвори

MOISTURIZING / ГОМАЖ ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА – 75 МЛ.

290 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ВОДА ОД ВОДЕН БОЖУР • ПРАВ ОД СЕМЕ ОД КАЈСИЈА
Затвори

HYALURONIC ACID / LIP’UP СЕРУМ ЗА УСНИ – 8 МЛ.

1,100 ден со ДДВ
ВОЛУМЕН • ХРАНЕЊЕ ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • БИСАБОЛОЛ • АРГАНОВО МАСЛО
Затвори

RHODIOLA ROSEA / INSTANT RELIEF ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 100 МЛ.

605 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ ЗЛАТЕН КОРЕН • СИБИРСКО МАСЛО ОД БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Затвори

CREAM SUSPENSION / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО CALAMINE 27% ЗА КОЖА СКЛОНА КОН ИРИТАЦИИ – 12,5 МЛ.

1,150 ден со ДДВ
СМИРУВАЊЕ • AНТИ ВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО CALAMINE • БЕЛА (КАОЛИН) ГЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА
Затвори

ARALIA MANDSHURICA / NOURISHING ТОНИК ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОЖА – 100 МЛ.

605 ден со ДДВ
ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ ЈАПОНСКА АРАЛИЈА • СИБИРСКО МАСЛО ОД БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Затвори

GREEN MATCHA / АНТИЦЕЛУЛИТНО МАСЛО ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) – 100 МЛ.

700 ден со ДДВ
АНТИ-ЦЕЛУЛИТ • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ МАСЛИНОВО МАСЛО • БАДЕМОВО МАСЛО • ЧИЛИ